بیمه-بدنه-ماشین-تصادفی

همه چیز در مورد بیمه بدنه ماشین تصادفی

بازار امروز همواره در حال مشاهده افزایش قیمت خودروها و قطعات آن است. از این رو، بسیاری از رانندگان زمان تعویض خودرو به دنبال ماشین‌های تصادفی هستند. ماشین‌های تصادفی گزینه بسیار عالی برای افرادی است که بودجه محدودی برای خرید خودرو دارند، اما موضوعی به نام بیمه بدنه ماشین تصادفی در این بین ارائه می شود که خریداران می بایست به آن توجه داشته باشند. در این مطلب، همراه سایت خرید و فروش ماشین تصادفی باشید تا به بررسی همه‌جانبه بیمه بدنه خودرو تصادفی، بپردازیم.

 

معرفی بیمه بدنه خودرو تصادفی

همان‌ طور که از نام آن مشخص است، این بیمه تنها مختص به خسارات وارد شده به ماشین، حین تصادفات است. در صورتی که فرد برای وسیله نقلیه خود، بیمه بدنه را خریداری کند، به هنگام تصادف شرکت بیمه بخشی از خسارات وارد شده به ماشین را پرداخت می کند. البته شایان ذکر است که در این بین استثنائاتی نیز وجود دارد که در آن شرایط، فرد نمی‌تواند هزینه‌ها را برای پرداخت به شرکت بیمه موکول کند.

 

مزایای استفاده از بیمه بدنه اتومبیل تصادفی

قطعا استفاده از بیمه بدنه ماشین ، می‌تواند برای دارندگان خودرو مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد که در این بخش به بررسی برخی از مهم‌ ترین مزایای آن می پردازیم.

  • پرداخت کل مبلغ خسارت به صورت نقدی
  • پرداخت حق خسارت، حتی در صورتی که مقصر مالک خودرو باشد (راننده)
  • امکان انتقال بیمه و بدنه و تخفیفات آن به خودرویی دیگر
  • در صورتی که حد پوشش مالی مقصر، کافی نبود؛ برای جبران خسارت می‌ توان از محل بیمه مربوطه، باقی خسارت را دریافت کرد.

 

شرایط استفاده از بیمه بدنه ماشین تصادفی

شرایط-استفاده-از-بیمه-بدنه-ماشین-تصادفی

برای این که بتوانید از بیمه بدنه ماشین در حین تصادف استفاده کنید، می‌بایست شرایط بیمه بدنه ماشین تصادفی را مد نظر خود قرار دهید. در صورتی که وضعیت شما با شرایط قید شده در این بخش همسو بود، استفاده از بیمه بدنه ماشین تصادفی می‌تواند بهترین اقدام برای شما باشد.

 

1. قیمت ماشین

برای این که بتوانید از بیه بدنه ماشین خود به هنگام تصادف استفاده کنید، باید ابتدا قیمت ماشین خود را بررسی کنید تا پس از آن، مبلغ بیمه خود را دقیقا مطابق با قیمت ماشین قرار دهید. در صورتی که مبلغ بیمه از قیمت ماشین کمتر باشد، درصدی مشخص از مبلغ کم می‌ شود.

 

2. سن و سابقه رانندگی راننده

یکی دیگر از مواردی که در شرایط بیمه بدنه خودرو تصادفی قرار دارد، سن و سابقه رانندگی راننده است. سن راننده باید حداقل 25 سال بوده و همچنین سابقه رانندگی او به همراه گواهینامه، بیشتر از سه سال باشد.

اگر موارد ذکر شده در این بخش در حالتی صحیح قرار گیرد، خسارت اولیه با کسر 10 درصد ارائه خواهد شد. پس از آن به ترتیب، خسارت دوم 20 درصد و خسارت سوم با کسر 30 درصد ارائه می‌شوند. شایان ذکر است که شما تنها سه مرتبه می‌توانید از بیمه بدنه ماشین خود به هنگام تصادف استفاده کنید.

 

چه مواردی در این بین باعث کاهش هزینه ها خواهد شد؟

حال در برخی موارد ما شاهد این هستیم که شرکت بیمه با توجه به این که راننده برخی نکات را رعایت نکرده یا خلاف شرایط قید شده عمل کرده است، به کاهش هزینه های پرداختی می‌ پردازد. به عنوان مثال، اگر سن راننده زیر 25 سال باشد، 5 درصد کسری روی هزینه خسارت قرار می گیرد. از سویی دیگر، اگر راننده کمتر از سه سال نیز گواهینامه داشته باشد، 5 درصد دیگر نیز بابت این موضوع از هزینه ها کاهش پیدا می کند.

ناگفته نماند که در صورتی که راننده از مشروبات الکلی یا هرگونه مواد مخدری استفاده کرده باشد، بیمه بدنه هیچ هزینه ای را بابت خسارت وارد شده در آن زمان ارائه نخواهد داد. در انتها نیز باید به این موضوع توجه داشت که بیمه بدنه به هیچ عنوان نسبت به پرداخت هزینه افت ماشین اقدام نمی کند.

 

خدمات مجموعه تصادفی در حوزه بیمه بدنه ماشین های تصادفی چگونه است؟

خدمات-مجموعه-تصادفی-در-حوزه-بیمه-بدنه-ماشین-های-تصادفی-چگونه-است

مجموعه تصادفی در حوزه ارائه بیمه بدنه ماشین تصادفی خدمات ارزنده ای را ارائه می دهد. اولین خدماتی که می توانید از این مجموعه دریافت کنید، هزینه افت ماشین است. اگر تمامی مواردی که در این مطلب اعم از میزان بیمه ماشین بر اساس قیمت آن و غیره، به خوبی در خودرو لحاظ شده باشد و مواردی دیگر نظیر:

  • استفاده نکردن از بیمه یا تنها یک بار از بیمه استفاده کرده باشد

افت ماشین، توسط مجموعه تصادفی محاسبه شده و از هزینه کم می شود. این گونه شما می‌توانید به راحتی خودرو تصادفی خود را با قیمتی عالی به مجموعه تصادفی بفروشید.

 

در چه مواردی شما نمی توانید از بیمه بدنه خودرو خود استفاده کنید؟

همان طور که اشاره کردیم، شرایط بیمه بدنه اتومبیل تصادفی گاهی اوقات دارای استثنائات است. موارد زیر نشان می دهد که شما در چه شرایطی نمی توانید از بیمه بهره‌مند شوید.

  1. زمانی که تصادف شما ناشی از جنگ، شورش، اعتصاب یا تهاجم باشد.
  2. زمانی که تصادف شما ناشی از خسارات مستقیم یا غیر مستقیم انفجارهای هسته ای باشد.
  3. زمانی که اثبات شود که تصادف شما عمدی است.
  4. زمانی که تصادف حین فرار از دست نیروهای انتظامی باشد.

 

سوالات متداول در خصوص بیمه بدنه ماشین تصادفی

دو مورد اصلی در شرایط استفاده از بیمه بدنه خودرو؟

بیمه بدنه باید مطابق با قیمت خودرو باشد – سن راننده باید حداقل 25 و بیش از 3 سال گواهینامه داشته باشد.

چه زمانی نمی توان از بیمه بدنه ماشین تصادفی خود استفاده کرد؟

دلایل بسیاری وجود دارد، مانند وقتی که شما عمدا تصادف را انجام داده باشید و این موضوع اثبات شود.

آیا بیمه بدنه هزینه افت ماشین را پرداخت می کند؟

خیر. این کار اما توسط مجموعه تصافی انجام خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مطالب

.