مراحل ترخیص ماشین تصادفی از پارکینگ

مراحل ترخیص ماشین تصادفی از پارکینگ

ترخیص ماشین تصادفی از پارکینگ یک روال اداری پیچیده دارد و زمان می برد تا بخواهید ماشین تصادفی خود را از پارکینگ پلیس خارج کنید. هر روزی که خودروی تصادفی شما در پارکینگ نگهداری می شود، باید بابت هر روز آن، هزینه آن را در زمان ترخیص خودروی تصادفی پرداخت کنید. پس نحوه ترخیص خودرو تصادفی از پارکینگ را بدانید و بعد از آن هم به این فکر کنید که با ماشین تصادفی خود چیکار کنید. اما اگر می خواهید با مراحل ترخیص ماشین تصادفی از پارکینگ آشنا شوید این مقاله را از دست ندهید!

 

چه زمانی خودروهای تصادفی به پارکینگ منتقل می شوند؟

بر طبق قانون ماشین راننده مقصر در صورتی که باعث صدمه جسمی و بدنی به شخص ثالث می شود باید به پارکینگ منتقل بشود . این به عنوان یک مدرک یا سند برای دادگاه است تا زمان مشخص شدن رای مراجع قضایی داخل پارکینگ راهنمایی رانندگی پلیس می ماند

در صورتی که این تصادف باعث فوت شخصی شود، هم دو خودروی مقصر و متضرر هم بایستی به پارکینگ پلیس منتقل شوند تا کارشناس میزان تقصیر هر کدام را تعیین کند.

 

هزینه پارکینگ پلیس در تصادفات به عهده چه کسی است؟

حالا یک سوال پیش می آید که آیا کسی که  از این تصادف خسارت مالی و جانی دیده هم باید هزینه پارکینگ را پرداخت و ماشین خود را آزاد کند؟

در جواب باید بگوییم در صورتی که ماشین بیمه داشته باشد بیمه شخص ثالث راننده مقصر باید کلیه خسارت را به فرد آسیب دیده پرداخت کند. البته بیمه هزینه حمل با جرتثقیل تا پارکینگ و هزینه پارکینگ را پرداخت نمی کند

پس باید خود مالک خودرو هزینه پارکینگ را به طور کامل پرداخت کند. اما این فرد می تواند به صورت توافقی یا بخشی از هزینه ها را از مقصر اصلی تصادف بگیرد.

 

مدارک لازم جهت ترخیص خودرو تصادفی از پارکینگ

مدارک مورد نیاز برای ترخیص ماشین تصادفی پارکینگ

برای ترخیص ماشین تصادفی از پارکینگ پلیس بایستی یک سری مدارک را آماده و تحویل پارکینگ مورد نظر ارائه کنید.لیست مدارک لازم جهت ترخیص خودروی تصادفی از پارکینگ بعد از تصادف هم عبارتند از:

  • نامه مجوز ترخیص از سوی قاضی پرونده
  • اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه راننده و مالک خودرو
  • اصل و کپی برگه تسویه حساب خلافی ماشین
  • اصل و کپی برگه پرداخت عوارض شهرداری
  • اصل و کپی برگ سبز خودرو و کارت ماشین
  • اصل و کپی نامه یا صورت ‌جلسه تصادف و خسارت وارد‌شده
  • اصل و کپی بیمه شخص ثالث

 

حالا با خودروی تصادفی و آسیب دیده چه کار کنیم؟

پس اگر بعد از طی کردن تمام این مراحل و ارائه مدارک لازم می توانید خودروی تصادفی خود را از پارکینگ ترخیص کردید. حالا باید فکری هم برای خودرویی که دراثر تصادف بسیار آسیب و خسارت دیده، کرد. چون هر کسی هم حاضر نیست این ماشین داغون و خراب شده را از شما خریداری کند. این جاست که خریدار خودروی تصادفی به شما کمک می کند که خودروی تصادفی و آسیب دیده خود را به راحتی بفروشید.

سخن آخر

در این مقاله به بررسی مراحل ترخیص خودروی تصادفی از پارکینگ پرداخته شد. بعد از این همه هزینه که بابت ترخیص ماشین تصادفی از پارکینگ پرداخت کردید، حالا وقتش رسیده، کمی هم به سود برسید. اگر به دنبال جایی برای فروش خودروی تصادفی خود هستید، کافی است به مرکز تصادفی اطمینان کنید. ما بهترین خریدار ماشین آسیب دیده و تصادفی شما هستیم. مرکز تصادفی خودروی تصادفی شما را بعد از ترخیص از پارکینگ پلیس با قیمت مناسب و کاملا منصفانه از شما خریداری می کند.

4/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مطالب

.