بیمه بدنه خودرو چگونه محاسبه می شود ؟

بیمه بدنه خودرو چگونه محاسبه می شود ؟

با افزایش قیمت خودرو و قیمت لحظه ای قطعات یدکی آن همه دارندگان وسیله نقلیه موتوری بایستی نسبت به خرید بیمه بدنه خودرو اقدام کنند. بیمه بدنه خودرو در هنگام تصادف می تواند خسارات جانی و مالی فرد را کاهش دهد.

اگر می خواهید با نحوه محاسبه بیمه بدنه ماشین آشنا شوید این مقاله تصادفی را حتما مطالعه کنید.

 

نحوه محاسبه بیمه بدنه خودرو

برای محاسبه بیمه بدنه ماشین باید یک سری موارد را در نظر بگیرید. برخی از سایت های اینترنتی هستند که محاسبه بیمه بدنه خودرو را به شکل آنلاین انجام می دهند و در این روش به تعداد زیادی از سوالات خصوصا نحوه محاسبه قیمت بیمه بدنه خودرو پاسخ داده می شود و فرد می تواند محاسبه هزینه بیمه بدنه ماشین خود را انجام دهد.

 

عوامل تاثیرگذار در محاسبه بیمه بدنه خودرو

برای محاسبه بیمه بدنه خودرو عوامل زیادی تاثیر گذار هستند که از آن می توان به نوع خودرو، سال ساخت خودرو، ارزش روز خودرو و پوشش درخواستی نام برد. که در ادامه به بررسی تمام عوامل تاثیر گذار محاسبه بیمه بدنه خودرو می پردازیم

  • نوع خودرو

 مهم ترین عامل تعیین کننده محاسبه هزینه بیمه بدنه ماشین نوع خودروست. هر چقدر قیمت و ارزش یک خودرو بیشتر باشد تعرفه بیمه بدنه ماشین افزایش پیدا می کند. به طور مثال، محاسبه بیمه بدنه خودرو صفر با محاسبه هزینه بیمه بدنه خودروی های کارکرده متفاوت است.

  • سال ساخت خودرو

 یکی دیگر از عوامل مهم در محاسبه هزینه بیمه خودرو سال ساخت خودروست. هر چه خودروی شما در سال جدیدتری تولید شده باشد، به همان اندازه هزینه بیمه بدنه افزایش پیدا خواهد کرد. به عنوان مثال، نحوه محاسبه قیمت بیمه بدنه ماشین مدل پایین با دیگر خودروها متفاوت و حتی بیشتر است.

  • تخفیف ‌های بیمه بدنه

از دیگر مواردی که اهمیت بالایی در محاسبه بیمه بدنه خودرو دارد،  تخفیف های بیمه بدنه می باشد. البته تمامی افراد مشمول این مورد نخواهند شد و محدودیت‌ هایی وجود دارند.

اگر قصد دارید در سال جدید دوباره بیمه خود را تخفیف کنید اگر در سال قبل از بیمه بدنه خودروی خود استفاده نکرده باشید، مشمول این طرح می شوید. هم چنین شرکت های بیمه هستند که محاسبه قیمت بیمه بدنه ماشین را به شکل جداگانه انجام می دهند و قیمت متفاوتی از شما دریافت می کنند.

  • ارزش روز خودرو

گزینه ای دیگری که در محاسبه هزینه بیمه بدنه تاثیر گذار است ارزش روز خودرو می باشد. ن پهنگام خرید بیمه بدنه خودروی خود، آخرین قیمت را بدانید.

در غیر این صورت اگر در صورت بروز خسارت، هزینه کمتری را دریافت خواهید کرد.این برای شما ضرر به همراه دارد. برای همین بایستی آخرین قیمت خودروی خودتان را بدانید و با توجه به آن محاسبه بیمه بدنه خودرو را انجام دهید.

  • پوشش ‌های بیمه بدنه

آخرین عاملی که در محاسبه نرخ بیمه بدنه تاثیر دارد، پوشش های بیمه بدنه است  است. این پوشش ها به دو دسته اصلی و اضافی تقسیم می شوند. هر چه پوشش ‌های شما بیشتر باشد، به همان اندازه نیز مبلغ پرداختی برای بیمه بدنه ماشین افزایش خواهد یافت.

 

فرمول محاسبه خسارت بیمه بدنه چیست ؟

فرمول محاسبه خسارت بیمه بدنه چیست ؟

اگر می خواهید محاسبه قیمت بیمه بدنه ماشین خود را انجام دهید یک فرمول برای تعیین آن وجود دارد. در ابتدا مبلغ مورد نظر از کل خسارت وارده کم می ‌شود و سپس باید فرانشیز آن را محاسبه کنید. همچنین درصدی از مبلغ به عنوان کارمزد بیمه به کارگزار و شرکت فروش تعلق خواهد گرفت.

 

تخفیفات اصلی بیمه

لیست تخفیف ‌اصلی بیمه بدنه شامل موارد زیر می شود:

  • تخفیف بیمه بدنه خودرو صفر کیلومتر، معادل ۲۰ تا ۳۰درصد
  • تخفیف خرید نقدی معادل ۱۰ تا ۲۰ درصد
  • تخفیف سال های عدم خسارت

 

مرکز خرید و فروش خودروهای تصادفی

مرکز خرید و فروش خودروهای تصادفی

در این مقاله به نحوه محاسبه بیمه بدنه خودرو پرداختیم و کلیه نکات آن را با هم بررسی کردیم. قبل از خرید بیمه بدنه ماشین می توانید محاسبه قیمت بدنه ماشین را انجام دهید.

در صورت تصادف می توانید خسارت خود را از بیمه بدنه ماشین دریافت کنید و اگر خواستید خودروی آسیب دیده خود را بفروشید بهترین انتخاب برای شما مرکز تصادفی مرکز خرید و فروش ماشین های تصادفی در تهران می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مطالب

.