دریافت کارت سوخت المثنی خودرو

همه چیز درباره دریافت کارت سوخت المثنی خودرو

گم شدن یا دزدیده شدن کارت سوخت می‌تواند یک اتفاق ناخوشایند باشد، اما با طی کردن مراحل ساده‌ می‌توانید به راحتی برای دریافت کارت سوخت المثنی اقدام کنید. در این مطلب، سعی داریم به بررسی مراحل دریافت کارت سوخت المثنی و مدارک لازم بپردازیم. اگر می خواهید با صفر تا صد دریافت المثنی کارت سوخت در کوتاه‌ترین زمان ممکن آشنا شوید این مقاله از تصادفی را مطالعه کنید.

بعد از گم شدن کارت سوخت باید چه کار کنیم؟

اولین کاری که بعد از گم شدن کارت سوخت باید انجام بدهید این است که باید آن را بسوزانید تا کارت بنزین غیرفعال شود و افراد سودجو نتوانند از سهمیه بنزین تان استفاده کنند. از همه مهم تر اگر به هر نحوی اتفاقی از طریق کارت سوخت ایجاد شود با نام شما ثبت خواهد شد.

بعد از آن باید به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنید. نزدیک ترین دفتر پلیس +۱۰ نزدیک سکونت خود را می‌­توانید از طریق سایت https://www.epolice.ir/dafater پیدا کنید. با مراجعه به این دفاتر می‌توانید درخواست صدور کارت سوخت المثنی خود را ثبت کنید.

درخواست کارت سوخت المثنی غیر حضوری

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که حتما باید مالک اصلی خودرو که کارت بنزین به نام اوست در مراکز مربوطه حاضر شود. در صورتی که حضور مالک کارت سوخت امکان‌پذیر نیست وکیل او همراه با وکالت نامه اصلی همراه با قید کلمه کارت سوخت به مراکز پلیس +۱۰ مراجعه کند.

سامانه صدور کارت سوخت المثنی

سامانه صدور کارت سوخت المثنی

به تازگی سامانه صدور کارت سوخت المثنی راه‌اندازی شده است تا شما بتوانید به راحتی و بدون اتلاف وقت، از طریق اینترنت برای صدور کارت جدید خود اقدام کنید.

در این روش به نشانی mob.gov.ir مراجعه کنید و گزینه ورود را انتخاب نمایید. در صفحه باز شده، گزینه ورود با شماره همراه را انتخاب کنید. پس از دریافت کد تایید و وارد کردن آن، وارد صفحه اصلی خدمات هوشمند دولت همراه خواهید شد. اطلاعات حساب خود را تکمیل و ثبت کنید.در فهرست خدمات، گزینه درخواست کارت سوخت المثنی را انتخاب کنید.

نکته مهم: این سامانه به تازگی راه‌اندازی شده و ممکن است در مراحل اولیه با برخی نواقص و مشکلات مواجه باشد. در حال حاضر، روش مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +10 مطمئن‌ترین و سریع‌ترین راه برای دریافت کارت سوخت المثنی است.

چه مدارکی برای دریافت کارت سوخت المثنی لازم است؟

مدارک لازم برای درخواست کارت سوخت المثنی شامل موارد زیر می شود:

  • اصل و کپی کارت و برگ سبز خودرو
  • شناسنامه و کارت ملی مالک اصلی یا وکیل او
  • رسید پرداخت مبلغ در دفاتر پلیس +10
  • آدرس کامل پستی همراه با کد پستی
  • بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو
  • فرم تکمیل شده

برای هر خودرو چند بار کارت سوخت صادر می شود؟

ثبت نام کارت سوخت المثنی

تعداد دفعات صدور کارت بنزین محدودیتی وجود ندارد شما می توانید با هر بار گم شدن کارت سوخت خود جهت ثبت نام کارت سوخت المثنی اقدام کنید. البته با هر بار گم شدن کارت، شما تا چند ماه (حداقل متوسط دو ماه) باید از بنزین آزاد استفاده کنید.

پیگیری کارت سوخت گم شده چگونه است؟

اگر کارت سوخت تان را گم کردید و برای صدور کارت سوخت المثنی درخواست خود را ثبت کردید، یک کد رهگیری به شما داده می شود. با استفاده از این کد و از طریق سه روش می توانید روند ثبت نام کارت بنزین المثنی خود را پیگیری کنید:

روش اول: مراجعه به سایت نیروی انتظامی

سریع روش برای پیگیری کارت سوخت المثنی این است که وارد سایت نیروی انتظامی شوید و شماره پلاک خودروی خود را وارد کرده و وارد بخش پیگیری کارت سوخت خود شوید. در این بخش به شما یک کد مرسوله داده می شود.

بعد آن کد را در سایت اداره پست به آدرس post.ir وارد کنید تا متوجه شوید صدور کارت المثنی در کدام مرحله قرار دارد.

روش دوم: از طریق ارسال پیامک

هم چنین می توانید شماره VIN کارت خودرو یا موتور را به شماره ۱۱۰۱۲۰۲۰۴۰ پیامک کنید. برای پیگیری کارت سوخت المثنی خودرو باید از قالب V*VIN و برای موتور از قالب M*VIN استفاده کنید. حروف V و M ثابت هستند.

روش سوم: مراجعه به دفاتر پلیس +10

روش دیگر برای رهگیری کارت بنزین، مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ است. در این صورت می توانید کارت سوخت المثنی خود را رهگیری کنید

بعد از مرجوع شدن کارت المثنی چه کار کنیم؟

هزینه کارت سوخت المثنی

در صورتی که به هر دلیلی در منزل حضور نداشید و پستچی نتوانست کارت المثنی را به دستتان برساند، باید به اداره پست مرکز محل زندگی خود مراجعه و آن را دریافت کنید.

در صورتی که کارت به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی برگشت داده شود و بعد از ۷ روز، برای تحویل آن مراجعه نکنید، باید مراحل دریافت کارت بنزین المثنی را از اول انجام دهید.

هزینه صدور المثنی کارت سوخت در سال 1403

هزینه صدور المثنی کارت سوخت هوشمند در سال 1403، 100 هزار تومان است که باید به صورت حضوری در دفاتر پلیس +10 و تنها از طریق دستگاه کارتخوان پرداخت شود. این تعرفه از سال 1402 برآورد شده و هنوز تغییری نکرده است.

توجه داشته باشید که واریز وجه به صورت اینترنتی، عابربانک یا فیش بانکی مورد قبول نیست.

همچنین در صورت ارائه رسید چاپی به متقاضی، مبلغ چاپ هر برگ به صورت جداگانه به هزینه نهایی اضافه خواهد شد.

زمان رسیدن کارت سوخت المثنی چقدر است؟

بین 40 تا 60 روز و حداکثر 3 ماه بعد از اقدام برای درخواست کارت سوخت المثنی، کارت سوخت با استفاده از پست به درب منزل شما ارسال می شود.

مدت زمان صدور کارت سوخت المثنی چقدر است؟

طبق اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌ های نفتی حداکثر زمان دریافت کارت سوخت المثنی سه ماه است؛ اما گاهی به دلایلی مختلف مانند درخواست های زیاد، این زمان افزایش زیادی پید خواهد کرد.

در صورت پیدا شدن کارت سوخت باید چه کار کرد؟

در صورتی که کارت بنزین خود را سوزانده باشید، در صورت پیدا کردن کارت، نمی توانید مجددا آن را فعال کنید

رمز کارت های سوخت جدید به چه صورت است؟

رمز کارت های سوخت جدید

تمامی کارت ‌های سوخت جدید (نو و المثنی) که صادر می شوند به صورت پیش ‌فرض دارای رمز هستند. رمز آن‌ ها هم ۴ رقم آخر کد ملی مالک خودروست. توصیه می‌کنیم که رمز کارت سوخت خود را تغییر ندهید. چون اگر رمز اشتباه تا ۵ بار تکرار کنید، کارت بنزین غیرفعال خواهد شد.

پس از دریافت کارت سوخت المثنی سهمیه بنزین چقدر است؟

نگران سهمیه کارت سوخت المثنی خود نباشید. میزان سهمیه کارت‌های جدید هیچ تفاوتی با کارت‌های اصلی ندارد و شما  هر ماه  همان سهمیه  بنزین  مصوب  را دریافت خواهید کرد.

اگر رمز کارت سوخت خود را فراموش کردیم چطور بازیابی کنیم؟

اگر رمز کارت بنزین خودرویتان را تغییر داده باشید اما رمز آن را فراموش کنید باید یک سری مدارک را آماده و به دفاتر شرکت ملی پلایش و پخش فراورده های نفتی مراجعه کنید و کارت سوخت را بازیابی نمایید . این مدارک شامل کارت خودرو، بیمه شخص ثالث و خود کارت سوخت (سالم) به یکی از دفاتر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی مراجعه کند.

چه زمانی کارت سوخت به شرکت فراورده های نفتی ارجاع داده می شود؟

در صورتی که کارت بنزین خود را در جایگاه بنزین جا گذاشتید تا سه روز مهلت دارید که آن را دریافت کنید. بعد از سه روز، کارت سوخت تان به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌ های نفتی ارسال خواهد شد. در صورتی که متصدی جایگاه با شما برای تحویل همکاری نکرد، می‌توانید با شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرید و شکایت خود را مطرح کنید.

آیا امکان دریافت کارت سوخت المثنی برای همه خودروها فراهم است؟

در صورتی که خودروی شما مدل پایین، فرسوده و از رده خارج شده است، امکان دریافت کارت سوخت المثنی وجود ندارد. هم چنین در صورت هر گونه ایراد در کارت سوخت خود می توانید برای پیگیری وضعیت به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه نمایید.

راهنمایی دریافت کارت سوخت المثنی توسط تصادفی

 گم شدن یا آسیب دیدن کارت سوخت می‌تواند چالش‌های متعددی را برای رانندگان ایجاد کند. به همین دلیل در این مطلب از تصادفی به اقدامات و مدارک لازم برای دریافت المثنی در اسرع وقت پرداختیم. مرکز تصادفی  خدمات متنوعی در حوزه خرید خودرو تصادفی را ارائه می دهد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مطالب

.