ماشین سفید یا مشکی

ماشین سفید یا مشکی؟ مزایا و معایب آن ها

برای خرید ماشین سفید یا مشکی شک دارید و نمی دانید کدام را انتخاب کنید؟ برای خرید ماشین مشکی یا سفید لازم است برخی نکات را بدانید و با مزایا و معایب این دو رنگ پر طرفدار آشنا شوید تا بتوانید بهترین تصمی را بگیرید. ما در این مطلب از خریدار خودرو تصادفی  به بررسی تفاوت رنگ سیاه و سفید در ماشین می پردازیم. بدون شک بعد از خواندن این مطلب می توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

مزایا و معایب ماشین سفید و ماشین سیاه

اگر می خواهید با تفاوت رنگ سفید و مشکی خودرو آشنا باشید باید ابتدا مزایا و معایب هر کدام را بدانید تا بتوانید بین آن ها انتخاب کنید

مزایای خودرو سفید

مزایای خودرو سفید

ابتدا از ماشین های سفید شروع می کنیم و مزیت های ماشین سفید شامل موارد زیر می شود:

 • ظاهر شیک

حتی اگر یک خودروی با قیمت پایین و اقتصادی از خودروهای داخلی خریداری کنید و رنگ آن سفید باشد، همواره شیک به نظر می رسد.

 • نگهداری آسان

از جمله نکاتی که بایستی در هنگام خرید خودرو توجه کنید نگهداری راحت و کم هزینه خودروست.شستشوی خودرو سفید راحت تر است. قطرات آب روی آن باقی نمی ‌ماند. در صورتی که روی بدنه آن گردی جمع شود اصلا به چشم نمی آید. هم چنین خط و خطوط ناشی از ضربه و آسیب واضح و مشخص نیست.

نکته قابل توجه این است که رنگ سفید ارزان‌تر از رنگ مشکی است برای همین خودروی سفید را بهتر می توان رنگ آمیزی کرد.

 • فروش آسان و سریع

معمولا بیشتر افراد بعد از چند سال خودرو خود را می‌فروشند و یک خودرو نو و جدیدتر می‌خرند. ماشین سفید به دلایلی که در دو مورد قبلی گفته شد، مشتریان بیشتری دارد و راحت‌تر می‌توان خودرو کارکرده را فروخت.

 • جذب گرمای کم

اگر در شهرهای جنوبی و گرم سکونت دارید و بین ماشین سفید یا مشکی قصد دارید یک کدام را انتخاب کنید. رنگ سفید بهترین انتخاب است چون گرما را کمتر جذب می کند. دمای بدنه ماشین سفید رنگ در مقایسه با دیگر رنگ ها خصوصا مشکی پایین ‌تر است. در نتیجه، کمتر دچار آفتاب ‌سوختگی و تغییر رنگ می‌شود.

 • قابل دیدن

ماشین سفید دید بهتری نسبت به ماشین مشکی دارد. این ویژگی ها در شب بیشتر به کار می آید و باعث می شود که شما در کمال ایمنی رانندگی کنید.

معایب ماشین سفید رنگ

ماشین های سفید همین طور که دارای مزایا هستند البته معایبی هم دارند . اگر می خواهید بدانید که چرا ماشین مشکی نخریم ما به شما می گوییم عیب آن چیست:

 • نشان دادن آلودگی

ماشین سفید زودتر چرک می شود و یک نقطه سیاه کوچک روی بدنه آن سریع به چشم می آید. به طور کلی ماشین زود بیشتر از ماشین های دیگر آلودگی روی آن دیده می شود

 • تکراری

چو ن ماشین سفید بیشترین تعداد خودرو را در بازار از آن خود کرده است پس خیلی خودروی خاصی نیست و تکراری و عادی تلقی می شود

 • مشخص شدن زنگ زدگی

زنگ زدگی در ماشین سفید از ماشین سیاه بیشتر در ذوق می زند. پس مهم ترین عیب ماشین سفید همین است افراد برای اینکه زنگ زدگی ماشین سفید خود را از بین ببرند، زحمت و وسواس زیادی به خرج می دهند.

مزایا و معایب ماشین مشکی

ماشین مشکی هم مزایای خاص خود را دارد و مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کرده است که مهم ترین مزایای ماشین مشکی عبارتند از:

مزایای خودرو مشکی

معایب و مزایای خودرو مشکی

درست است که مزایای رنگ مشکی خودرو کمتر از رنگ سفید است، اما ماشین مشکی رنگ جذاب ‌تر از دیگر رنگ ‌هاست.

 • ظاهر جذاب

خودروی مشکی یک ظاهر شیک و جذابی دارد و این رنگ به ماشین هایی مانند فورد موستانگ، دوج چارجر، مرسدس بنز جذابیت خیره کننده ای می بخشد. رنگ سیاه موجب می‌شود تا خطوط و انحنا و زوایای بدنه برجسته‌تر به چشم بی اید. به همین دلیل است که ماشین ‌های لوکس و تشریفاتی مثل لیموزین به رنگ مشکی هستند.

 • فروش آسان

بعداز رنگ سفید رنگ سیاه محبوب ترین رنگ است و بسیاری از ماشین های کارکرده و دست دوم را می توان با این رنگ معامله کرد.

معایب ماشین مشکی رنگ

تا این جا به مزایای ماشین مشکی پرداخته شد در ادامه به معایب ماشین های مشکی می پردازیم:

 • نشان دادن لکه

لکه‌ ها روی رنگ ماشین مشکی روی بدنه ماشین بیشتر از هر رنگ دیگری به چشم می آید. اگر بعد از شستن ماشین آن را درست خشک نکنید، لکه ‌ها بیشتر دیده می شوند.

 • جذب پرندگان

اگر ماشین مشکی دارید هرگز آن را زیر درخت یا سیم برق پارک نکنید چون پرنده ها را به خود جذب می کند و باعث می شود پرندگان روی آن خرابکاری کنند. این کار ظاهر زشتی به ماشین رنگ مشکی می دهد.

 • هزینه نگهداری بالا

برای داشتن یک ماشین سیاه شیک و جذاب لازم را آن را هر چند وقت یکبار با واکس یا پولیش تمیز کنید. چرا که این نوع خودروها درخشان‌تر از دیگر رنگ‌ ها به چشم می آید و بدنه آنها سریع‌تر گرد و خاک و خط و خش را نشان می‌ دهد.

 • دیده نشدن در تاریکی

این نکته را فراموش نکنید که ماشین های رنگ مشکی زمانی جذاب هستند که هوا روشن باشد. بعد از تاریک شدن هوا دید ماشین های مشکی سخت تر می شود. همین امر آمار تصادف در ماشین های رنگ مشکی را بیشتر کرده است.

 • جذب گرمای زیاد

همان طور که می دانید رنگ مشکی گرما را بیشتر جذب خود می کند. در روزهای گرم و داغ تابستان و در مناطق گرمسیر کشور، دمای بدنه خودرو سیاه رنگ بیشتر از ماشین های دیگر می شود.

تفاوت قیمت ماشین سفید و مشکی

تفاوت قیمت ماشین سفید و مشکی

رنگ خودرو علاوه بر اینکه می‌تواند جلوه و نمای زیباتری به ظاهر ماشین بدهد، روی قیمت خودرو نیز تاثیر می‌گذارد. در کشور ما بهترین رنگ برای خودروی، رنگ سفید است. برای همین بیشتر خودروهای داخلی به رنگ سفید تولید می شوند.

اگر ماشین سفید بخرید بدون توجه به نوع مدل و آپشن می توانید بعد از چند سال آن را با بهترین قیمت به فروش برسانید. برای همین مشتریان زیادی طرفدار خرید ماشین های سفید رنگ هستند. همین امر باعث شده است تا قیمت خودروهای سفید رنگ نسبت به رنگ ‌های دیگر خودرو بیشتر باشد.

البته اگر از خودرو به خوبی نگهداری نکنید، تشخیص رنگ شدگی خودرو در مرحله کارشناسی رنگ خودرو می‌تواند باعث افت قیمت ماشین مشکی یا سفید شود و مشتری را از خرید خودروی دست دوم و کارکرده دلسرد کند.

معرفی انواع رنگ سفید

رنگ های ماشین سفید یا ماشین مشکی انواع مختلفی دارند که انواع آن شامل موارد زیر می شود:

 • سفید روغنی

رنگ سفید روغنی در مدل ‌های قدیمی و ارزان‌ قیمت به چشم می آید بنابراین، همان ابتدا کاربرد زیادی در صنعت خودرو ایران داشته است. در رنگ‌آمیزی ماشین با رنگ روغنی یک لایه آستر و یک لایه رنگ اصلی به کار می برند. بر روی رنگ اصلی گاهی پوشش شفاف می زنند.

 • سفید متالیک

ماشین با رنگ سفید متالیک جلا و درخشندگی بیشتر از سایر رنگ های سفید دارد. در رنگ متالیک مقدار کمی پودر فلز اضافه شده تا نور بیشتری نسبت به رنگ روغنی منعکس کند. ماشین با این رنگ درخشان تر جلوه می دهد.

 • سفید صدفی

رنگ سفید صدفی براق‌تر از رنگ متالیک است از درخشندگی بیشتری برخوردار می باشد. در این نوع رنگ به جای پودر فلز در رنگ متالیک از بلورهای سرامیکی استفاده می شود.

معرفی انواع مشکی خودرو

 • مشکی مات

مشکی مات درخشندگی ندارد البته ماشین با رنگ مشکی مات کمتر تولید می شود. بیشتر شرکت‌ های تیونینگ از این رنگ برای جلوه دادن ظاهری متمایز استفاده می‌کنند.

 • مشکی ذغالی

رنگ مشکی ذغالی در خودروها شبیه به مشکی مات است اما بدنه خودروهای مشکی ذغالی درخشندگی و شفافیت ندارد.  لازم به ذکر است که این رنگ بیشتر در ماشین‌ های گران ‌قیمت کاربرد دارد.

 • مشکی آبنوس

رنگ مشکی آبنوس هم براق است و هم شفاف. استفاده از این رنگ یک نوع جلای خاصی به بدنه ماشین می بخشد. این رنگ بیشتر در مدل‌ های لوکس و با قیمت بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

تصادفی بهترین مرکز خرید و فروش ماشین تصادفی

در این مطلب به صورت مفصل به تفاوت ها و مزایا و معایب انتخاب خودرو بین رنگ های سفید و مشکی بیان شد. به صورت کلی رنگ سفید بهتر از مشکی است اما این مسئله کاملا سلیقه ای است. اگر ماشین تصادفی خارجی دارید و قصد دارید به بالاترین قیمت به فروش برسانید، ما به شما مجموعه تصادفی را معرفی می کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مطالب

.