ضرورت کارشناسی خودرو صفر

ضرورت کارشناسی خودرو صفر چیست؟

بر اساس بررسی های انجام شده، بین 20 تا 24 درصد خودروهای داخلی و حدود 27 درصد خودروهای خارجی صفر، ایراداتی دارند که ممکن است، از دید مشتری عادی پنهان بمانند؛ این ایرادات به دلایل مختلفی به وجود می آیند که یکی از آنها آسیب دیدن خودرو طی پروسه تحویل است. به هر حال این دیدگاه که ماشین صفر نیاز به کارشناسی ندارد، باور کاملاً غلطی محسوب می شود. درادامه، به ضرورت کارشناسی خودرو صفر می پردازیم.

5 دلیل برای لزوم کارشناسی خودرو صفر

هر چند که اغلب خودروهای صفر، دارای گارانتی معتبر هستند، اما این موضوع بدین معنا نیست که ماشین نیاز به بررسی کارشناسانه ندارد. لازم است، این نکته را خاطرنشان کنیم که عدم تشخیص برخی مشکلات، قبل از خرید خودروی صفر می تواند، برایتان گران تمام شود.

در ادامه اهمیت کارشناسی ماشین صفر را در قالب چند دلیل محکم توضیح می دهیم:

1. افت قیمت خودروی مشکل دار

مواقعی پیش می آید که کارشناسان در هنگام بررسی خودروی صفر، ایرادات فنی و بدنه ای را تشخیص می‌دهند؛ این ایرادات به ظاهر پنهان، باعث می شوند که اتومبیل در زمره خودروهای کارکرده قرار گیرد.

کافی است، مدل یک یا چند عدد خودرو را با پسوند نو و کارکرده در اینترنت جستجو کنید، تا به تفاوت فاحش قیمت آنها پی ببرید. حال تصور کنید که هزینه خودروی صفر و نو را پرداخته، اما خودروی کارکرده و دست دوم خریداری کرده اید!

با توجه به آنچه گفته شد، پرداخت هزینه کارشناسی، به مراتب مقرون به صرفه تر از آن است که مبلغی بالغ بر چند میلیون و حتی چند ده میلیون متضرر شوید.

2. تشخیص تصادفی بودن خودرو

لزوم کارشناسی خودرو صفر

یکی از مواردی که به احتمال زیاد، در هنگام بررسی و کارشناسی خودرو صفر در نمایندگی با آن مواجه می‌‌شوید، این است که کیلومتر شمار ماشین، عددی بالاتر از صفر را نشان می دهد. این به خاطر طی شدن مسافت بین پارکینگ کارخانه خودروسازی و نمایندگی فروش خودرو است؛ به خودی خود اشکالی ندارد و معمولاً خودروهای صفر در هنگام تحویل به مشتری، زیر 100 کیلومتر را طی کرده اند.

آنچه مشکل ایجاد می کند و شاید از نظر برخی خوانندگان عجیب به نظر برسد، این است که در بسیاری از موارد مشکلات بدنه ماشین صفر مربوط به زمانی است که خودرو در پارکینگ کارخانه قرار گرفته و یا فاصله بین پارکینگ و نمایندگی را طی می کند؛ یعنی احتمال بروز تصادف در این مسیر وجود دارد.

متأسفانه موارد زیادی وجود دارند که در آنها خودروی تصادفی، بدون اطلاع مشتری تعمیر و صافکاری شده، به عنوان ماشین صفر به وی تحویل داده می شود؛ از این رو کارشناسی رنگ خودرو صفر اهمیت اساسی دارد.

3. تشخیص خودرو خارجی کارکرده

آنچه در بخش قبل بیان شد، درباره خودروهای وارداتی نیز صدق می کند. برخی از این ماشین‌ها در حین انتقال بین ساحل و کشتی، آسیب می بینند. گاهی اوقات، خسارت، جدی بوده و قیمت خودرو را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد؛ اما برخی از این خودروها تعمیر شده و تحت عنوان خودروی صفر با قیمت بالا به فروش می رسند.

سوای از آنچه گفته شد، پیشتر از اینها با مواردی مواجه شده ایم که خودروهای خارجی کارکرده ازکشورهای حوزه خلیج فارس خریداری شده، پس از تعمیر و دستکاری آمپر، با قیمت خودروی صفر در ایران فروخته شده‌اند. این اتفاق، دلیل دیگری بر ضرورت کارشناسی خودرو صفر است.

4. پی بردن به ایرادات پنهان خودرو

پیشرفت صنعت خودروسازی، علی رغم همه مزایایی که دارد، پیشرفت حقه‌های پنهان کردن معایب خودرو و دستکاری کیلومترشمار را نیز در پی داشته است. به نحوی که گاهی اوقات حتی صاحبان نمایشگاه های اتومبیل، متوجه مشکلات خودرو نمی شوند؛ بنابراین ضروری است، هر خودرویی که تحت عنوان صفر فروخته می شود، توسط کارشناس، مورد بررسی قرار گیرد.

5. پیشگیری از مشکلات دریافت خدمات پس از فروش

گارانتی و خدمات پس از فروش، ابزارهایی برای اعتمادسازی مشتریان به شمار می روند؛ اما متأسفانه گاهی اوقات صرفاً ابزار پاسخ گویی به مشتریان هستند؛ یعنی به جای این که کیفیت تولید محصول، تحت کنترل قرار گیرد، گفته می شود که چون خودرو گارانتی دارد، هر زمان دچار مشکل شد، خریدار می تواند، از گارانتی آن استفاده کند.

در ادامه مطالب پاراگراف قبل باید اضافه کرد که در بسیاری از موارد خدمات مربوط به گارانتی، به موقع و بدون دردسر انجام نمی شود؛ شاهد صف های طویل خدمات پس از فروش خودرو می باشیم. به منظور پیشگیری از اتلاف وقت و دوندگی های اعصاب خردکن احتمالی، توصیه می کنیم، کارشناسی خودرو صفر را جدی بگیرید.

 

هزینه کارشناسی خودرو صفر

همه چیز درباره کارشناسی خودرو صفر

برخلاف آنچه ممکن است، به نظر برسد، بالاتر بودن قیمت خودروی صفر در مقایسه با خودروی کارکرده، به معنای بالا بودن هزینه کارشناسی آن نیست.

به طور کلی هزینه کارشناسی خودرو صفر، بسته به داخلی یا خارجی بودن اتومبیل، مدل ماشین و مواردی از این قبیل متفاوت است. به طور متوسط این هزینه بین 600 تا 700 هزار تومان برآورد می شود. با توجه به آنچه درباره ضرورت کارشناسی خودرو صفر گفته شد، پرداخت این هزینه، از هر لحاظ مقرون به صرفه است.

شایان ذکر است که مدت زمان کارشناسی خودرو صفر، کمتر از یک ساعت می‌باشد. این زمان برای خودروهای کار کرده، حدود 90 دقیقه است. بی‌ تردید صرف 60 دقیقه زمان، ارزش ریسک خرید خودرو بدون کارشناسی را دارد؛ زیرا همان طور که توضیح دادیم، ممکن است، در آینده مجبور باشید، زمان و هزینه بیشتری صرف کنید.

همه چیز درباره کارشناسی خودرو صفر

اگر بخش های قبل را به درستی مطالعه کرده باشید، حتماً متوجه شده اید که عواملی مانند اشتباهات و ترفندهای کارخانه‌ای یا خسارت دیدن ماشین قبل از تحویل آن می توانند، باعث ایراد پیدا کردن خودروی صفر شوند. همچنین گاهی اوقات افراد سودجو، قطعات خودروی کارکرده را تعویض کرده، آن را تعمیر نموده و به عنوان خودرو صفر معرفی می کنند.

حال که به ضرورت کارشناسی خودرو صفر پی بردیم، سؤال پیش می آید که چگونه باید این کار را انجام داد؟ در پاسخ باید گفت که انتخاب کارشناس متخصص و مجرب، بسیار مهم است؛ همچنین در مورد ماشین های خاص، سعی کنید، کار را به کارشناسی بسپارید که با ویژگی‌های مدل خودرو آشنا باشد. توصیه می کنیم که برای بهره مندی از یک کارشناسی صحیح، اصولی، مطمئن و مقرون به صرفه از مجموعه تصادفی که بهترین مرکز برای خرید ماشین تصادفی کمک بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

جدیدترین مطالب

.